Velké Březno

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnes zavřeno

Na základě vládních opatření je zámek v současnosti pro veřejnost uzavřen. Zámecký park je otevřen od 8:00 do 19:00 hodin. Při návštěvě, prosíme, dodržujte nařízené bezpečnostní pokyny. Děkujeme.

Zavřít

Košt hraběte Chotka 2020

Vinné trhy - XXII. ročník

Vážení a milí přátelé,

 

srdečně Vám děkuji za Váš zájem o náš letošní a vpravdě mimořádný Košt hraběte Chotka.

 

Žel Vám musím oznámit, že vzhledem k velmi nepříznivé předpovědi počasí jsme nuceni celou akci zrušit.

 

Posuďte sami: předpověď z meteorologické stanice v Ústí nad Labem Kočkově a všechny dostupné meteo aplikace se kupodivu shodují na tom, že pršet má u nás začít dnes odpoledne a déšť má trvat celý pátek. V sobotu má být celý den zataženo s občasnými přeháňkami a má být jen 12 až 17 stupňů. To znamená, že trávníky budou rozmoklé a nebude možné si na ně sednout, a k tomu bude poměrně chladno. Navíc se z hygienických důvodů nemůžeme přesunout do přízemí zámku, kde košt probíhá jindy.

Bojím se tedy, že by k nám letos přišlo jen pár desítek lidí, což by jednak nebyl ono a Vám by se vinařům opravdu nevyplatilo.

 

Věřte mi, že nás to velmi mrzí, protože to mohl být opravdu moc pěkný, zajímavý a romantický košt. Navíc mělo přijet několik vinařství, která u nás ještě nebyla a na která jsem se vskutku těšil. Na celou věc se však můžeme podívat i z jiného hlediska. Vždyť to, že bude pár dnů pršet, je jinak velmi dobrá zpráva, nemám pravdu?

 

Těším se však, že nám zachováte svou přízeň a že Vás budu moci v příštím roce přivítat na dalším ročníku Koštu hraběte Chotka. Věřme, že to bude v našem tradičním termínu, tedy poslední sobotu v květnu.

 

S mnoha srdečnými pozdravy a omluvou

                                                                                                                                                                                                                            

Ing. Miloš Musil    

 

Děkujeme za podporu vinařstvím:

 

Komarov

Waldberg

 Lahofer

Skrášek

Štěpánek

Pfeffer

ZD Sedlec

Vican

Málek

Naturvini

Bukovský

Žurek

Plakat Kost 2020.jpg
JPG (324,34 KB)