Koncert Ference Liszta - Martin Sekera

Kulturní akce

Tento mimořádný recitál je pořádán při příležitosti 166. výročí návštěvy zámku Ferencem Lisztem. Na klavír bude hrát Miroslav Sekera, v programu zazní díla od Janáčka, Czerného a samozřejmě samotného Liszta. Jak již obsah programu či postava samotného klavírního virtuoza Martina Sekery jsou zárukou nevšedního zážitku. Koncert probíhá za laskavé podpory obce Velké Březno.

Od tří let se věnoval hře na klavír a housle[1]. Díky svým hudebním schopnostem byl vybrán do role malého W. A. Mozarta ve filmu Amadeus režiséra Miloše Formana z roku 1984. Ve filmu vystoupil v jediné scéně, kdy před papežem ve Vatikánu hrál na housle a na cembalo.

Později se rozhodl věnovat pouze hře na klavír; studoval na Pražské konzervatoři a na HAMU, kde u profesora Miroslava Langera studium v roce 1999 dokončil. Účastnil se řady interpretačních soutěží kde získal přední ocenění; mj. cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních, mezinárodní soutěži ve francouzském Gaillardu, v roce 2002 zvítězil v mezinárodní soutěži J. Brahmse v Portschachu.