Velké Březno

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Svatby 

Informace ke svatebním obřadům 2022

Vážení snoubenci.

Velmi nás těší, že se zajímáte o to, jaké svatební obřady pořádáme na našem zámku. Tuto nabídku jsme tedy připravili pro to, aby Vaše rozhodování a plánování bylo snazší a Vy tak měli lepší možnost výběru.

Svatební obřady pořádáme na zámku Velké Březno již hezkou řádku let. Za tu dobu u nás uzavřelo manželství více, než tři tisíce párů, což je počet, na který jsme velmi hrdí a který je zárukou naší dobré práce. Dovolte mi tedy Vám v krátkosti nastínit, co pro uzavření sňatku na Státním zámku Velké Březno potřebujete a co Vám můžeme v letošní sezóně nabídnout.

1. Základní informace:

Svatební obřad provádí ze zákona příslušný obecní úřad. U nás, ve Velkém Březně je tedy tímto úřadem Obecní úřad ve Velkém Březně, respektive jeho matrika. Tam si musíte podat svoji Žádost o uzavření sňatku. Příslušné formuláře, pomoc s jejich vyplněním, stejně jako další informace Vám pracovníci Obecního úřadu rádi poskytnou. Matrika obecního úřadu také eviduje všechny žádosti o sňatek; s ní si tedy můžete dohodnout datum Vaší svatby u nás a její hodinu. To lze – samozřejmě pouze předběžně, zařídit i telefonicky. Obraťte se tedy s důvěrou na paní Michaelu Neumannovou, telefon 475 228 340. Počítejte také s tím, že zdejšímu obecnímu úřadu je nutné zaplatit poplatek za obřad mimo jejich úřední oddací síň. Výše tohoto poplatku činí v letošním roce 1000,- Kč.

2. Vlastní obřad:

Pokud máte domluvené datum a hodinu Vaší svatby můžete se obrátit na nás, tedy na pracovníky Státního zámku Velké Březno. Pokud nebudete chtít nic mimořádného, stačí k nám přijít 2 týdny před Vaší svatbou a spolu domluvíme vše další. Prosíme, nechoďte se domlouvat během zimy a ani pondělí – v této době je náš zámek pro veřejnost uzavřen.

Co Vám u nás můžeme nabídnout:

Svatební termíny pro rok 2022 najdete v připojeném souboru vlevo dole ke stažení.

Po dohodě s Obecním úřadem a správou zámku je možné uzavřít sňatek i v jiných termínech.

Pro svatební obřady máme vyčleněny dva zámecké sály, horní pro maximálně 25 osob, a dolní i pro 100 hostů. Svatbu ale můžete mít i na různých místech v parku či na nádvoří zámku. Žel však nemáme kapli – tu nám v roce 1966 zbořili.

Můžete se u nás vzít i při nočním obřadu při svíčkách, toto své přání pak nezapomeňte říci na matrice, neboť právě při tomto typu obřadu je předběžná domluva s Obecním úřadem nutná.

Svatební obřad, tedy pronájem plně připraveného a vyzdobeného sálu u nás pořídíte již od 6500,- Kč, (včetně 21% DPH) nepočítaje v to poplatek Obecnímu úřadu.

3. Další možnosti a služby:

Pokud chcete, aby Vaše svatba byla opravdu jedinečná, můžeme Vám nabídnout bohatou nabídku nadstandardních služeb. Podle Vašeho přání Vám můžeme zajistit živou hudbu, obstaráme speciální květinovou výzdobu, po obřadu Vám zařídíme přípitek, pomůžeme Vám s dopravou – nabízíme autoveterány, limuzíny, koně, atd., zajistíme fotografa a videozáznam obřadu, či Vám, připravíme hostinu či recepci přímo v zámeckých prostorách – tato možnost je však závislá na případném termínu Vašeho sňatku a na našich omezených možnostech. Počítejte pak také s tím, že hostina na zámku je velmi nákladnou záležitostí s množstvím omezení. Nicméně záleží vždy jen na Vaší fantazii a možnostech.

Velmi Vám děkuji za Váš zájem a těšíme se na to, že tento důležitý den svého života strávíte právě u nás, na Státním zámku Velké Březno.

Miloš Musil, Státní zámek Velké Březno